Wonder Woman 2: 1984, Ekimde Vizyona Girecek

0 139

Dc Comics tarafından yapılan Wonder Woman 2: 1984 filmi 2 Ekim’de vizyona girecek. Serinin ilk filmi olan Wonder Woman filminin devam niteliğinde olan Wonder Woman 2:1984 filmi, adından da anlaşılacağı üzere 1984 yılında geçecek.

Dizi ve filmlerde kadın karakterleri başrol oyuncusu yapmak pek alışıldık bir durum değil. İşte bu algıyı kırabilmek için Dc Comics harekete geçti. Dc Comics bu filminde kadınların da filmlerde başrolde oynayabileceğini kanıtlamış olacak. Zaten ilk filminde de gayet başarılı olduklarını gösterdiler. Wonder Woman ilk filminde büyük bir başarı elde ettiler ve 821 milyon dolar hasılat elde ettiler. Bakalım filmin 2. serisinde de bu başarıyı elde edebilecekler mi…

wonder woman 2 1984 vizyon tarihi ne zaman marveldctr

Wonder Woman 2: 1984 filminin yönetmeni Patty Jenkins. Patty Jenkins aynı zamanda Wonder Woman ilk filminin de yönetmenliğini yapmıştı. Filmin senaryosunu oldukça yakında tanıdığımız bir isim yazıyor. Godzilla filminin senaristi Dave Callaham ile Patty Jenkins ve Geoff Johns oldu. Bu denli önemli kişilerin senaryosunu yazdığı Wonder Woman 2: 1984 filmi için beklentiler oldukça yüksek.

Wonder Woman 2 filminin başrol oyuncusu Gal Gadot olacak. Wonder Woman ilk filminde Steve Trevor olarak Chris Pine oynuyordu. Serinin 2. filmine nasıl katılacağı ise gerçekten merak ediliyor. Kristen Wiig, Wonder Woman çizgi romanlarının en önemli kötü karakterlerinden Cheetah’yu oynayacak. Pedro Pascal da filmin asıl kötüsü olacağı düşünülen Maxwell Lord’u canlandırıyor.

Wonder Woman 2: 1984 Filmi 1984 Yılında Geçecek

Patty Jenkins yaptığı açıklamalara bakılırsa Wonder Woman 2: 1984 filminde serinin önceki filmi Wonder Woman ile senaryo bakımından çok bir bağlantı olmayacak. Film adından da anlaşıldığı üzere 1984 yılında geçecek. Bu yüzden Dc evrenindeki olaylardan pek etkilenmeyecek.

Patty Jenkins filmin neden 1984 yılında geçtiği hakkında bir takım açıklamalarda bulundu. Bu açıklamalar şu şekilde oldu:

80’lerde büyümüş birisi olarak bu dönemin kendine ait bir atmosferi olduğuna inanıyorum. Hem çok iyinin hem de çok kötünün bulunduğu bir dönem olan 80’leri izleyicilere göstermek için sabırsızlanıyorum. Wonder Woman genel olarak bu dönem ile çok uyumlu. Batı medeniyetinin bugünkü hâlinin çıkış noktası olan dönemde Diana’nın neler yapabileceğini ve bu dönemden ne gibi kötü karakterlerin çıkabileceğini merak ediyorduk.

Wonder Woman 2: 1984 filmini tanıtmak için WarnerMedia düzenlediği DC FanDome etkinliğinde bu filme geniş zaman ayırdı. Düzenlenen bu etkinlikte Wonder Woman 2: 1984 filmi ile alakalı A dan Z ye her şey konuşuldu. Bu etkinliğin ardından filmle alakalı yeni bir fragman da yayınlandı.

Wonder Woman 2: 1984 Filmi Vizyon Tarihi

Wonder Woman 2: 1984 filmi koronavirüs salgınından önce 5 Haziran’da vizyona girecekti. Koronavirüs salgını sebebiyle film 2 Ekim’e ertelendi.

Wonder Woman 2: 1984 Filmi Fragmanı İzle

https://youtu.be/XW2E2Fnh52w
Wonder Woman 2: 1984 Resmi Fragmanı

Leave A Reply

Your email address will not be published.