Tony Stark Kimdir

0 99

Tony Stark zırhı ile çok güçlü olsa da aslında zırhın içindeki normal bir insan gibi gözükmektedir. Peki gerçekten öyle mi? Tony Stark kimdir? Marvel karakterlerinin en güçlülerinden olan Tony Stark ( Demir Adam ) bu yazımızda anlatacağız. Hadi yeteneklerine bir göz atalım:


Tony gayet sıradan gözükse de aslında çok iyi bir yakın dövüş yeteneğine sahiptir, hatta dövüş eğitimini bizzat Kaptan Amerika’dan almıştır.
1.85 boyunda 102 kilo ağırlığında ,zırh ile 192 kilo ağırlığında olan Tony normalde de gayet güçlü kuvvetli bir abimizdir.

tony stark kimdir marveldctr
Marvel Demir Adam Tony Stark Kimdir


Aslında zırhının her noktasında ayrı bir silah kullanan Tony güç kalkanı oluşturma, elektro manyatik alan oluşturup etraftaki teknolojik aletleri kontrol etme hatta kendi idrarını içilebir su haline getirmek gibi değişik ama çok faydalı yeteneklere sahiptir. Sonuç olarak en büyük yeteneği tabi ki inanılmaz olanüstü zekası olduğu bilinmektedir. Kendisi dünyanın en hızlı öğrenebilme yeteneğine sahiptir. Kısa zamanda uzay fiziği ve genetik mühendislik gibi zor branşları öğrenmiştir.


Yetenekleri ile bizleri şaşırtan Tony Stark aslında kimdir?


Gerçek adı Anthony Edward Stark olup, Stark Industries’in kurucusu Howard Stark ile eşi Mary Stark’ın oğludur. Aslında ölü doğacak bir bebek olarak düşünülürken babasının daha önce yardım ettiği 451 adlı robot, bebeği genetik olarak modifiye etmiş ve ileride daha büyük amaçlara ulaşabilecek şekle tasarlamıştır. Fakat bebeği istediğinde öldürebileceği bir sistemi de ekleyince Howard bunu fark etmiştir.

Bebek sakat doğunca onu herkesten gizlemişler ve yeniden çocuk yapamayacakları içinde Tony adındaki bir çocuğu evlatlık edinmişlerdir.
Howard aslında Kaptan Amerika’nın süper asker projesinde önemli bir rol oynamıştır.

Bu kadar zeki olan bir adamın şımarık oğlu olarak anılsa da zaten üvey olan anne ve babasını 21 yaşında kaybetmiş ve büyük bir boşluk yaşamıştır.
Yine de eğitimine önem verecek kadar hırslı bir insandır. Kendisi sonsuzluk eldivenini kullanan ilk insandır. En büyük zaafı alkole olan düşkünlüğüdür. Daha önce şirketini neredeyse kaybetmiş ilk yaptığı zırh dışında bütün zırhlarını satmak zorunda kalmıştır. Zaman zaman bir pisil gibi davransa ya da sık sık alkol sorunu yaşasa da aslında zırhının içinde karmakarışık ve yalnız bir adamdır.

Peki sizce aslında kahraman zırh mı yoksa Tony Stark’ın kendisi mi ?

Leave A Reply

Your email address will not be published.