THOR Kimdir?

0 145

Marvel karakterlerinin en güçlülerinden olarak bilinen THOR karakteri ilk olarak 1962 yılının ağustos ayında Journey into Mystery çizgi romanında sahneye çıkıyor. 50 yılı aşkın geçmişinde defalarca kez değişime uğrayan karakterimiz Marvel Evreninin bir yapı taşı haline geldi. Karakterin yaratıcıları Stan Lee ve Jack Kirby bu karakteri ortaya çıkarırken HULK ‘tan etkilendiklerini açıkladılar.

2008 yılında kurulan Marvel Stüdyoları ile beraber ilk çıkan sahneler genelde Thor karakterine aitti. Thor, 2012 yılında çıkan The Avengers filminde Iron Man, Hulk, Black Widow ve Hawkeye ile birlik olmuştu. Fakat Yenilmezler filminden önce kendisine ait bir solo filmi olduğuna da dikkat çekmekte fayda var. Marvel evreninde kusursuz tanrı olarak bilinmektedir.

thor hikayesinde nasil dunyaya geldi marveldctr

Thor Hikayesinde Nasıl Dünyaya Geldi

Bir savaş tanrısı olarak büyümüş olan karakterimiz karşımıza Odin ‘in oğlu olarak çıkıyor. Ukala tavırlara sahip olan Thor kendini bilmezliği yüzünden babası Odin ‘i fazlasıyla sinirlendirir. Odin, Thor ‘un elindeki güçleri alır ve onu yeryüzüne gönderir. Dünya üzerinde artık Donald Blake kimliğine sahiptir. Yaşamı boyunca insanların değerli olduğunu anlamış ve kibrinden vazgeçmiştir. Yıldırım tanrısı olan Thor dünyanın başına gelecek tehlikelerden dünyayı korumak adına Avengers ekibine katılır. Bu sayede daha fazla olaya dahil olarak Avengers ekibiyle aynı sahneyi paylaşır. Fakat karakterimiz hiçbir zaman Donald Blake ve Thor kimliklerinden birisini seçemez. Bu iki kişilik arasında gidip gelir.

Leave A Reply

Your email address will not be published.