HULK ( Yeşil Dev Kimdir ) ?

0 183

Yeşil dev olarak bilinmekte olan Hulk ilk defa 1962 tarihinde kendine ait serisi olan The Incredible Hulk çizgi romanında ortaya çıkmıştır. Marvel evreninde bulunan en büyük kahramanlardan biridir. Hulk, Stan Lee ile Jack Kirby tarafından ilk olarak hayata geçirilmiştir.

Yeşil dev çocukluğunda psikolojik olarak fazlasıyla zayıf bir insandır. Bruce Banner ‘ın babası olan adam ise sorunlu ve psikolojisi bozuk bir adamdır. Babası geçmişte annesini öldürerek Hulk ‘ın fazlasıyla psikolojisinin bozulmasına sebep olmuştur. Daha sonrasında yaşadığı bir kazanın sonucunda farklı süper güçlere sahip olmuştur. Yaptıkları ve zekâsı ile zaman içerisinde ABD hükümetinin dikkatini çekmeye başlar. Hükümet onu ordu için çalışmaya ikna etmeye çalışır. İkna ettiğinde ise Bruce Banner sivil bir vatandaş olan Rick Jones ‘u kurtarmak için kendini feda ederek yeni kişiliği olan Hulk ‘ı ortaya çıkarır.

hulk yesil dev khakkinda detayli aciklama marveldctr

Zamanla ortaya çıkan Yenilmezler ‘in arasına katılır. Hulk ilk çıktığı günden bugüne kadar fazlasıyla karakteri yönünden değişiklik göstermiştir. Ortaya çıkan Hulk, Bruce Banner ‘ın aksine akılsız, kontrolsüz ve içgüdüsel hareket eden bir devdir. Bir dönem Hulk, Marvel çizgi romanlarında gri olarakta çizilmiştir. En büyük özelliklerinden biriyse öfkelendikçe gücünün daha çok artmasıdır. Aynı zamanda hiçbir şekilde yok edilemez ve sınırsız iyileşme özelliğine sahiptir. Marvel evreninin en güçlü karakteri olarak görülen Hulk, DC evreninin en güçlüsü Superman ile bir güç savaşı içerisindedir.

Leave A Reply

Your email address will not be published.