Cat Woman Kimdir? Kedi Kadın Kimdir?

0 82

Cat Woman karakteri kimdir? Türkçesi Kedi Kadın olan karakter kimdir? Bu makalemizde Cat Woman – Kedi Kadın karakterini detaylı bir şekilde inceleyeceğiz.

Catwoman ilk kez Bob Kane ve Bill Finger tarafından yaratılmıştır. Catwoman ilk defa bir Batman çizgi romanında 1940 ilkbaharında yazılmış bir kadın çizgi kahramanıdır. Catwoman’ın gerçek adı Selina Kyle çoğunlukla süper kötü kahraman veya anti kahraman olarak bilinir. Catwoman iyi veya kötü olarak anılamamaktadır. Yeri geldiğinde iyilerle, yeri geldiğinde ise kötülerle birlikte çalışmaktadır. Kendisi iyi, idealist, cesur, asil ve metanetli olma gibi özelliklere sahiptir.

İlk defa Dc Comics filmlerinden olan Batman filminde Joker, Robin gibi kahramanlarla birlikte Gotham Şehri’nin en önemli kahramanlarından biridir. Cat Woman normalde değerli eşyalar çalan usta bir hırsızdır. Catwoman’ın en önemli özellikleri kırbacı ve tırnaklarıdır. Kendisine kostüm olarak siyah renkli deriden yapılma dar, vücuduna yapışan bir kostüm giymektedir.

cat woman karakterini kim canlandirmistir marveldctr

Catwoman’ın en önemli özelliği kendisini bir kedi ısırması değildir. Kendisi en çok kendileri sevmektedir. Evinde beslediği çok sayıdaki kediden ilham alarak kendine Cat Woman (Kedi Kadın) lakabını takmıştır. Cat Woman’a dönüşmesine karşılıksız, imkansız, aşkı olan Batman’ın hiç yüz vermemiş olmasıdır. Aslında kendisi erkeklerle çok kolay iletişim kurabilen biri değildir. Batman’a karşı çok şanssız olmasının sebebi aslında budur. Kendisini Cat Woman olarak tanıtarak rahat bir şekilde ortalıkta dolaşmaktadır.

Kahramanımız şimdiye dek birçok sinema filminde yer edinmiştir. Yakın dönemde usta oyuncu Michelle Pfeiffer ile Batman Dönüyor(1992)’da ve Anne Hathaway ile Kara Şövalye Yükseliyor(2012)’ da beyaz perdede başarıyla hayat bulmuştur. Oyun endüstrisinde ise Batman: Arkham City gibi piyasaya çıktığı 2011’de birçok otorite tarafından birçok dalda yılın oyunu seçilmiş bir yapımda oynanabilir ikincil karakter olarak kendine hak ettiği yeri bulmuştur.

DC Comics tarafından Eylül 2011’de başlayan The New 52 serisinde, bütün hikayeler yeniden başlamıştır ve bazılarında hem karakter imajı hem de senaryo anlamında değişiklikler ve eklemeler yapılmıştır. İçlerinde Catwoman’ın da bulunduğu 52 farklı çizgi roman, aylık olarak ve her hafta 13 yeni sayı olacak şekilde çıkmaya başlamıştır. Catwoman The New 52’de ilk olarak Judd Winick’in kaleminde, Guillem March’ın çizimlerinde hayat bulmuştur.

Leave A Reply

Your email address will not be published.