Bütün DC Filmleri Kronolojik Olarak Sıralanmış Halde Liste 2

0 302

Listemizin İlk 10 Tanesini Görmek için Bu Linke Tıklayın.

Dc filmleri izleme sırasını yapmaya devam ediyoruz. Bu sayede sizler de Dc filmlerini hangi sıra ile izleyecem derdinden kurtulmuş olacaksınız.

Dc filmlerini kronolojik sıralamaya başlamıştık. Sizler için hem okuma açısından kolay olsun hem de daha keyifli bir yazı olsun diye listemizi 3 e ayırdık. Malum DC yememiş içmemiş durmadan film yapmış. Listemizde toplam 34 film bulunmakta. Listemize başladığımız ilk sayfada bu filmlerden ilk 10 tanesini görmüştünüz. Bu makalemizde ise 10-20 arasındaki filmleri öğreneceksiniz. Dilerseniz önce ilk 10 filme göz atın, isterseniz de sizler için derlediğimiz filmleri bu sayfadan görün.

Bütün DC Filmleri Kronolojik Olarak Sıralanmış Halde Liste

11. Jonah Hex (2010)

jonah hex dc comics marveldctr
Jonah Hex Dc Comics

Yaralı Jonah Hex (Josh Brolin), başına buyruk bir ödül avcısıdır. İzini sürdüğü herkesi ve herşeyi eninde sonunda mutlaka yakalar. Ölüme meydan okuyan vahşi geçmişi ona bir ayağı bu dünyada, bir ayağı diğer tarafta, efsanevi bir ün kazandırmıştır. Görüştüğü tek kişi, randevu evindeki hayatı onda derin yaralar açmış olan Leila (Megan Fox)’dır.

Jonah, Birleşik Devletler ordusu ona geri çeviremeyeceği bir teklif sunduğunda kendi geçmişi ile yüzleşmek zorunda kalır; Özgürlüğüne karşılık çok tehlikeli bir terörist olan Quentin Turnbull (John Malkovich)’un izini sürmesi ve onu yakalaması gerekmektedir. Ancak, Jonah’ın eski düşmanı olan ve kendi ordusunu toplayan Turnbull da Jonah ölmeden asla durmayacaktır. Grafik roman ‘Jonah Hex’ten uyarlanan bu epik macera, bir adamın kurtuluşuna karşılık iyi ile kötü arasındaki büyük savaşa karşı verdiği mücadeleyi konu alıyor.

Jonah Hex Fragmanı

Jonah Hex Hd Fragmanı

12. The Losers – Kaçaklar (2010)

The Losers – Kaçaklar Dc Comics

Yüksen oktanlı aksiyon filmi Kaybedenler (The Losers), arama ve imha etme görevi için Bolivya ormanlarına gönderilen Özel Kuvvetler timinin seçkin üyelerini konu alıyor.  Ancak ekip üyeleri (Clay Jensen, Roque, Pooch ve Cougar) kısa bir süre sonra, Max olarak bilinen güçlü düşmanın içerden körüklemesiyle ölümcül bir ihanetin hedefi haline geldiklerini fark ediyorlar.

Ölü farz edilen grup, öç almak ve isimlerini temize çıkartmak için, kendi hesapları olan güzel ve gizemli casus Aisha’nın dahil olduğu bir plan yapıyorlar. Beraber çalışırken gizemli ve çok iyi korunan Max’ın (kendi çıkarları için yeni yüksek teknolojisiyle bir dünya savaşı çıkarmaya kendini adamış acımasız bir adam) izini sürerken, çok iyi gizlenmeleri gerekmektedir.

The Losers – Kaçaklar Fragmanı

The Losers – Kaçaklar Fragmanı

13. Watchmen (2009)

watchmen dc comics marveldctr
Watchmen Dc Comics

Film, Soğuk Savaş döneminin yansımalarını taşıyan bir çizgi romandan perdeye aktarılmıştır. Hikaye New York’ta yaşanmaktadır. Yıl 1985. ABD ve Sovyetler Birliği, nükleer savaşa girmek üzeredirler. Böyle bir süreçteyken hikayedeki süper kahramanlar, maske ve kostümleri ile halkın arasında gündelik hayatı yaşarlar. Her ne kadar bu kişilere süper kahraman denilse de aslında onların kendi iradelerinden başka güçleri yoktur. Ancak kendi gayretleri ile adaleti oluşturmaya dair emek vermektedirler. Rorschach’ın bir arkadaşı öldürüldüğünde, kendisi bu cinayetin arkasında aslen bu süper kahramanlara karşı bir komplo tehdidi altında olduklarını düşünür ve araştırmaya başlar. Komplonun önünü kesmenin çaresi de dağılan grubunu yeniden toplamak olacaktır.

Watchmen Fragmanı

https://www.youtube.com/watch?v=zW5_h5DmaEI
Watchmen Fragmanı

14. Batman The Dark Knight – Batman Kara Şövalye (2008)

Batman The Dark Knight – Batman Kara Şövalye Dc Comics

Kara Şövalye, halk için büyük bir tehdit oluşturan Joker’in ortaya çıkması ile kaosa dönen Gotham Sokakları’nın yeniden kurtarıcılığını üstlenen Batman’in hikayesini konu ediyor. Suç işleyenlerden arındırılan bir yer, bir zaman sonra yeniden tehdit altında kalabilir ve işte o zaman yeniden kolları sıvayacak olanların mücadelesi de daha keskin olarak hayata geçecektir. Batman, Teğmen Gordon ve Savcı Harvey Dent bir araya gelerek Gotham Sokakları’nda bu işi kotarmış olsalar da ansızın ortaya çıkan Joker, işleri fena halde bozar. Onun dehası ile baş etmek kolay olmayacaktır. Gotham eski karmaşa dolu günlerin eşiğindedir. Batman yeniden kurtarıcılığa soyunurken kendi varlığının bulduğu anlamı da sorgulamaya başlar. O aslında suçluların sayısını azaltıyor mudur yoksa çoğaltıyor mudur bunu gerçekten anlamak isteyecektir.

Batman The Dark Knight – Batman Kara Şövalye Fragmanı

Batman The Dark Knight – Batman Kara Şövalye Resmi Fragmanı

15. Superman Returns – Superman Dönüyor (2006)

superman returns superman donuyor dc comics marveldctr
Superman Returns – Superman Dönüyor Dc Comics

Birkaç yıl süren gizemli bir ortadan kayboluşun ardından Superman dünyaya geri döner ancak çok şey değişmiştir. Eski bir düşmanı, onu güçsüz bırakmanın peşindedir. Sevdiği kadın Lois Lane, yaşamına devam etmiş ve yeni bir düzen kurmuştur. Ya da belki de görünen sadece budur. İşin gerçeği çok farklı da olabilir. Yokluğunda zorluklarla mücadele edip hayatta kalmayı başaran toplumda kendisine bir yer edinme çabası başlar. Sevdikleri ile köprüler kurması gerekir. Bu yolda uzayın uçsuz bucaksız derinliklerine kadar yol alacağı bir mücadeleye girişmesi gerekecektir.

Superman Returns – Superman Dönüyor Fragmanı

https://www.youtube.com/watch?v=bRqAUqAFhNw
Superman Returns – Superman Dönüyor Resmi Fragmanı

16. V for Vendetta (2005)

V for Vendetta Dc Comics

V for Vendetta filmi ilk olarak 1982 yılında Dc Comics tarafından çizgi roman yayınlanmıştır. Daha sonradan 2020 yılında Wachowski Kardeşler tarafından filme uyarlanmıştır.

Totaliter bir rejime karşı bireysel şiddetin ne derece meşru olacağını sorgulayan, “tamamen küle dönüşmeden nasıl yenilenebilirsin ki” diyen, sert duran, gerekirse her şeyi yakan bir eser. Moore bu öyküyü Thatcher yönetimi altındaki İngiltere’den esinlenerek 1982’de yaratmış. 

V,  2020 yılında ve İngiltere’de geçiyor. Ülke, son derece baskıcı bir toplum düzenini yaşamaktadır. Türlü yasaklar ve engellerle idare edilen halk, şiddet yanlısı bir konuma gelmiştir. Bu kargaşanın orta yerinde görünen gizemli V, belaya bulaşmış masum bir kadın olan Evey’i kurtarır. Ancak bu kurtarış, tam da ulusun kurtuluşunu temsil eder çünkü onun davranışı aslında toplumun uyanışını tetikleyen ve başkaldırıyı başlatan unsurdur. Tam da bu sebeple artık insanlık adına bir ayaklanma zamanıdır. Alan Moore’un romanından uyarlanan film, son derece epik bir hikayedir.

V for Vendetta Fragmanı

https://youtu.be/lSA7mAHolAw
V for Vendetta Resmi Fragmanı

17. Batman Begins – Batman Başlıyor (2005)

Batman begins batman basliyor dc comics marveldctr
Batman Begins – Batman Başlıyor Dc Comics

Batman Başlıyor’da, ailesi öldürülen playboy Bruce Wayne, Henri Ducard ve Ra’s Al Ghul’ın yol göstericiliğinde Asya’ya taşınır. Gotham adeta şeytanlarla, kötü hesapların peşinde olan adamlarla kuşatılmış bir yerdir. Suç olayları bitmek bilmez. Bruce Wayne’in amacı bu şehre adaleti getirerek insanların ruhundaki korkuları ortadan kaldırmakve onları huzurlu kılmaktır.Yol göstericisi Ra’s al Ghul her ne kadar ona çok şey öğreten insan olsa da bir başka açıdan yoluna engel de teşkil etmektedir. Christopher Nolan’dan gelen bir Batman üçlemesinin ilk filmidir.

Batman Begins – Batman Başlıyor Fragmanı

Batman Begins – Batman Başlıyor Resmi Fragmanı

18. Constantine (2005)

Constantine Dc Comics

Angela Dodson, ikiz kız kardeşi Isabel’in ölümünün bir intihar olmadığını kanıtlayabilmek için özel dedektif John Constantine’den yardım ister. Ölen kadın dindar bir Katoliktir ve Angela, onun kendi canına kıymış olmasına ihtimal vermemektedir. John, şeytan avlayıp, onları ait oldukları yere gönderen, mistik güçler konusunda belirli bir ün sahibi bir kişidir. John, vaktiyle intihara teşebbüs ederek cehenneme gitmiştir. Sonra dünyaya yeniden gelerek iyi şeyler yapmak sureti ile yeniden Cennete gidebilmeyi umut etmektedir. Isabel’in ölümü vakasına baktığında John, şeytanların, insan dünyasına girmeye çalıştıklarını fark eder ve John’un onlara karşı açtığı savaş, kendisini direkt olarak İblis ile bir çelişkiye yönlendirir.

Constantine Fragmanı

Constantine Hd Fragmanı

19. Catwoman – Kedi Kadın (2004)

cat woman kedi kadin dc comics marveldctr
Cat Woman – Kedi Kadın Dc Comics

Patience Philips, duygularına bağımlı, histerik bir grafikerdir. Bir çalışanı olduğu Hedare Beauty isimli bir şirket de yaşlanmayı engelleyen ultra-teknolojik bir ürünü piyasaya sürmeye hazırlanmaktadır. Şirketin içerisinde dönüp duran kirli meselelerden haberdar olan Patience Philip, bu büyük sorumluluğunun altında ezilmek üzeredir. Defalarda ölümden döndükten sonra Patience yepyeni bir hayata başlayacaktır. Korkak ve duygusal Patience, bu zaaflarından arınarak bambaşka bir kişiliğe bürünecektir. O artık Kedi Kadın olacaktır.

Catwoman – Kedi Kadın Fragmanı

Catwoman – Kedi Kadın Fragmanı

20. Steel (1997)

steel Dc Comics

Steel, aynı ismin DC Comics karakterini temel alan 1997 Amerikan süper kahraman filmidir Filmde, John Henry Irons’ı Shaquille O’Neal canlandırıyor. 

Burke kitlesel silah üretmeye ve onları suçlulara satmaya başlar. Burke’ü durdurmak için, Irons ve Sparks, süper kahraman Steel’e dönüşen bir zırh takımı yaratır.

Steel Fragmanı

https://www.youtube.com/watch?v=ItaRZO69RsY
Steel Resmi Fragmanı

LİSTENİN DEVAMI BİR SONRAKİ SAYFADA

Leave A Reply

Your email address will not be published.