Bütün DC Filmleri İzleme Sırası Liste 3

0 805

Listemizin Önceki Filmlerini Görmek için Bu Linke Tıklayın.

Dc filmleri izleme sırası . Dc filmleri izleme sıramızın son bölümüne gelmiş bulunmaktayız. Filmleri en yeniden en eskiye diye sıraladığım için ilk önce bu son sayfadan izlemeye başlamanız sizlerin yararına olur.

Dc filmlerini kronolojik sıralamaya başlamıştık hatırlarsınız. Sizler için hem okuma açısından kolay olsun hem de daha keyifli bir yazı olsun diye listemizi 3 e ayırdık. Malum DC yememiş içmemiş durmadan film yapmış. Listemizde toplam 34 film bulunmakta. Listemize başladığımız ilk sayfada bu filmlerden ilk 10 tanesini görmüştünüz. Bu makalemizde ise Dc Comics’in ilk yaptığı filmleri öğreneceksiniz. Bir nevi acemilik filmlerini. Dilerseniz önce ilk 10 filme göz atın, isterseniz de sizler için derlediğimiz filmlerin son listesini bu sayfadan görün.

Bütün DC Filmleri Kronolojik Olarak Sıralanmış Halde Liste

21. Batman & Robin – Batman ve Robin (1997)

batman ve robin dc comics marveldctr
Batman Ve Robin Dc Comics

Gotham City… Batman ve Robin, oldukça değerli mücevherleri çalan Mr. Freeze’i durdurmaya çalışmaktadırlar. Bu esnada Güney Amerika’da ise Dr. Pamela Isley, Dr. Jason Woodrue’nun altında bir güçlendirme serumu olan Venom’un üzerinde çalışmaktadır. Bu serum, Bane’in üzerinde denenmek üzeredir. Deneyin sonuçları, ortaya kaçınılmaz bir düşman çıkaracaktır. Batman ve Robin ise, Gotham City’yi, peyda olan yeni düşmanlara karşı korumak zorunda kalacaklardır. Joel Schumacher’in Batman serisinin ikinci filminde Batman’i yeniden George Clooney canlandırıyor. Filmin diğer önemli rollerini ise Arnold Schwarzenegger, Chris O’Donnell, Uma Thurman ve Alicia Silverstone gibi oyuncular üstleniyor.

Batman ve Robin Fragmanı

Batman ve Robin Resmi Fragmanı

22. Batman Forever – Batman Daima (1995)

Batman Forever – Batman Daima Dc Comics

Gotham Şehri’nin Karanlık Şövalyesi, bu macerada Two Face ve Riddler adlı iki korkunç süper-suçlu’ya karşı savaşıyor. Bir yandan şehri bu iki caninin elinden kurtarmaya çalışırken bir yandan da güzel doktor Chase Meridian’a kalbini kaptırmıştır. Kötülere karşı zorlu savaşında yeni ortağı ise harika çocuk Robin’dir.

Batman Forever – Batman Daima Fragmanı

Batman Forever – Batman Daima Fragmanı

23. Batman Returns – Batman Dönüyor (1992)

batman returns batman sonuyor dc comics marveldctr
Batman Returns – Batman Dönüyor Dc Comics

İlk filmde Joker’in planlarını altüst etmiş olan Batman’in karşısında şimdi de Penguen durmaktadır. Bir hilkat garibesi olduğu için, Gotham’ın saygın ailelerinden birinin tek çocuğu olduğu halde soğuk bir kış günü şehir parkına terkedilen Penguen (Davy Devito), hayatta kalmış ve şimdi de şehrin gözünde en sevilen insan olmak için her şeyi göze almıştır.
Kirlenmiş işadamı Max Schreck (Christopher Walken), Penguen ile işbirliği yaparak onu vali seçtirme yolunda Batman’i kurban etmek konusunda kararlıdır. Bu arada Schreck’in dağınık asistanı Selina(Michelle Pfeiffer) kirli çamaşırlarını yanlışlıkla öğrendiği patronu tarafından haince binadan aşağıya itildiğinde, karmaşanın ortasına yeni ve cazip bir karakter doğar: Catwoman – Kedikadın. Bu sonuncusu, Batman’le aynı kimlik bunalımlarını taşıyan ve fazladan, epeyce de çatlak bir tiplemedir.
Tim Burton’ın ikinci Batman denemesi, ilki kadar olmasa da, kuşkusuz hayranları tarafından hevesle kucaklanmaktadır. Kedikadın kostümü içerisindeki karşıkonulamaz Pfeiffer, Penguen Devito, tam rolünün adamı Walken, geliştirilmiş Batmobil gibi sosları da olan nefis bir Gotham seti içerisinde kusursuz işleyen, stilize bir rüya…

Batman Returns – Batman Dönüyor Fragmanı

Batman Returns – Batman Dönüyor Resmi Fragmanı

24. Batman (1989)

Batman Dc Comics

Yarasa Adam Batman iş başında. Bulunduğu şehir sürekli tehdit altında çünkü hep güvensiz bir ortam gelişmekte. Savcı Harvey Dent ve komiser Gordon, her ne kadar ellerinden geleni yapsalar da işler giderek sapsarmakta. Çaresiz bir Kara Şovalye yani Yarasa Adam ortaya çıkmak zorunda. Güvensiz alanı yaratan suçlular genelde korkak ve batıl inançları olan insanlar. Gazeteci Vicky Vale, onun sırrını çözmeye kararlıdır. Öte yandan Jack Napier, yanlışlıkla asit kazanına düştükten sonra şehrin psikopat palyaço suç kıralına, Batman’in azılı düşmanı sinirbozucu Joker’e dönüşür. Gotham şehrinde aslında dolar milyoneri ve kadın avcısı Bruce Wayne’in bu ikili hayatı nasıl sürdüreceği ise bir muammadır. Ayrıca gönlündeki kadın da Vicky Vale’dir.

Batman Fragmanı

Batman Resmi Fragmanı

25. The Return of Swamp Thing – Swamp Thing’in Dönüşü (1989)

The Return of Swamp Thing Swamp Thing in Donusu dc comics marveldctr
The Return of Swamp Thing – Swamp Thing’in Dönüşü Dc Comics

Swamp Thing’in Dönüşü, aynı ismin DC Comics (daha sonra Vertigo) başlıklı bir 1989 Amerikan süper kahraman filmi.

The Return of Swamp Thing – Swamp Thing’in Dönüşü Fragmanı

https://www.youtube.com/watch?v=ifs_aMoas98
The Return of Swamp Thing – Swamp Thing’in Dönüşü Resmi Fragmanı

26. Superman IV: The Quest for Peace (1987)

Superman IV: The Quest for Peace Dc Comics

Dünyanın en meşhur çizgi roman kahramanı, dünyanın en cafcaflı süper-kahramanı ve elbette ki beyazperde’nin biricik mavi taytlısı; Christopher Reeve, dördüncü kere süper kahraman! Kendisini geçtiğimiz yıllarda yitirdiğimiz bu güzel insan, bu filmde sadece 4. kez bir süper kahramanın pelerinini giymiyor… Ayrıca filmin kışkırtıcı konusunun gelişmesine de yardımcı oluyor: Nükleer silahsızlanma. Nükleer silah satıcıları için dünyayı daha güvenli bir hale getirmek isteyen Lex Luthor Çelik Adam’a meydan okumak için yeni bir şey yaratır; radyasyonla şarj edilmiş Nükleer Adam (Mark Pillow). Superman’in Özgürlük Anıtını kurtardığı, Etna yanardağındaki patlamayı engellediği ve zarar gören büyük Çin Seddi’ni yeniden inşa ettiği bu inanılmaz macerada iki düşmanın amansız mücadelesine de tanık olacaksınız. “Superman IV: The Quest for Peace”, ilk 1987 yılında vizyona giren, Süpermen serilerinin en çevre dostu örneklerinden.

Superman IV: The Quest for Peace Fragmanı

https://www.youtube.com/watch?v=Gz_hbAXqWXg
Superman IV: The Quest for Peace Resmi Fragmanı

27. Supergirl (1984)

super girl dc comics marveldctr
Supergirl Dc Comics

Yaşam alanları yerle bir olanlar için hayat mutsuzluktan ibarettir. Kripton gezegeni büyük bir patlama sonucu ortadan kaybolmuştur. Bu esnada gezegenden ayrılan bir parça üzerinde yer alan Argo şehri tüm sakinleri ile birlikte başka bir boyuta geçmiştir. Mutsuzlukla beslenmekte olan Kriptonlular arsasında Superman’in ta kendisi olan Kal-El’in güzel kuzini Kara da vardır..
Kara Kripton’u, eksantrik ve düzen karşıtı bir sanatçı Zor-El’in anlattıklarıyla tanır. Zor-El yüzünden Argo’yu ayakta tutan güç toplarından biri kaybolduğunda olaydan kendisini sorumlu hisseden Kara, istemediği olayların sonucu kendi boyutunun dışına sürüklenerek Dünya’ya gelir. Burada Superman’e de güçlerini sağlayan Güneş’in etkisiyle insanüstü güçler elde eder. Kara artık Linda Lee kimliğinin altında gizlenen Supergirl olarak Superman’in geçici yokluğundan ötürü boşta kalan yardıma koşma işlerine bakar. Bir yandan dünyayı kaosa sürüklemek isteyen Selena’yı durdurmak bir yandan da kayıp güç topunu bulup kendi boyutuna geri dönme planları yapmak zorundadır.

Supergirl Fragmanı

Supergirl Hd Fragmanı

28. Superman III (1983)

Superman 3 Dc Comics

Gerçek hayatla pek iyi başedemeyen ve hiç bir işte dikiş tutturamayan ‘dahi’ Gus Gorman bilgisayar öğrenmeye ve çok para kazanmaya karar verir. (80’li yıllarınbaşında olduğumuzu unutmayın.) Bir süre sonra dünyayı ele geçirme peşindeki klasik kötülerimizden biri olan Ross Webster tarafından keşfedilir.

Webster, Gus’u kullanarak dünyanın ekonomik sistemini alt edecek bir bilgisayar inşa eder. Kendilerine engel olabilecek tek kişi elbette Superman’dir. Ancak Gus onun da çaresini bulmuştur: Kryptonite ile tuhaf bir formülü kaynaştırarak çelik adamı öldürmeyen ancak kötü birine dönüştüren bir silah elde eder. Gerçekten de Superman insanlara yardım etmek yerine bencillik peşinde kötücül bir yaratığa dönüşecektir.

Superman 3 Fragmanı

Superman 3 Resmi Fragmanı

29. Swamp Thing – Bataklık Canavarı (1982)

Swamp Thing Bataklik Canavari dc comics marveldctr
Swamp Thing – Bataklık Canavarı Dc Comics

Swamp Thing, Len Wein ve Bernie Wrightson tarafından yaratılan DC Comics karakterine dayanan, Wes Craven tarafından yazılan ve yönetilen bir 1982 Amerikan bilim kurgu korku filmi. Film, şeytani Anton Arcane (Louis Jourdan) tarafından düzenlenen laboratuvar sabotajıyla canavar Swamp Thing’e (Dick Durock) dönüşen bilim adamı Alec Holland’ın (Ray Wise) hikayesini anlatıyor.

Swamp Thing – Bataklık Canavarı Fragmanı

https://www.youtube.com/watch?v=DdZ0VDsMyTA
Swamp Thing – Bataklık Canavarı Fragmanı

30. Superman II (1980)

Superman II Dc Comics

Zod, Ursa ve Non isimli 3 uzaylı cani, Superman’in geldiği gezegen olan Krypton’da yargılanmış ve uzun yıllar önce başka bir boyuta hapsedilmişlerdi. Sevgilisi gazeteci Lois Lane’in rehin alındığı bir olaya müdahale eden Superman, teröristlerin ele geçirdiği nükleer bir roketi, patlamadan saniyeler önce uzaya gönderir. Ancak uzaydaki bu patlama şans eseri Zod ve adamlarını uyandırıp bizim boyutumuza getirir. Üç kötü adamın, birer Kryptonlu olan kendilerinin de aynı Superman gibi bizim güneşimiz sayesinde dünyada süper güçlere sahip olduğunu anlaması uzun sürmez. Yeni kazandıkları güçleri sayesinde başı dönen uzaylı zorbalar, tüm dünyayı dize getirmeye kalkışır ve kaosa sebep olur. Bunlar olurken Lois Lane Superman ve Clark Kent’in aynı kişi olduğundan şüphelenmeye başlamıştır. Sonunda gerçekleri itiraf edip sevdiği kadını Kuzey Kutbu’ndaki kalesine götüren Clark, Lois’le birlikte olmak için güçlerinden vazgeçmeye karar verir. Tabii bunun için en kötü zamanı seçtiğini söylememize gerek yok.

Superman 2 Fragmanı

https://www.youtube.com/watch?v=jxD8RlGnP64
Superman 2 Resmi Fragman

31. Superman (1978)

superman dc comics marveldctr
Superman Dc Comics

Krypton gezegeni yok olmak üzeredir. Gezegeni terkedecek kadar aracı olmayan sakinleri, küçük bir bebeği bir kapsülle uzaya yollarlar. Kapsül uzun bir seyahat sonrası dünyaya, küçük bir Kansas kasabasına düşer.

Kapsülü ve içindeki bebeği yaşlı ve çocuksuz bir çift olan Kent’ler bulur. Clark adını verdikleri ve kendi öz çocukları gibi sevdikleri çocuk büyüdükçe inanılmaz güçlere sahip olduğunu keşfederler.

Büyüyüp Metropolis’e gelen Clark, burada süper kimliğini gizleyebilmek için bir gazetede işe girer. Kısa zamanda, dünyayla ilgili kötü emelleri olan Lex Luthor’la mücadele içinde bulur kendisini. Superman, gerçeği, adaleti ve dünyayı koruyacaktır.

Başrolde 2004 yılında kaybettiğimiz iki ölümsüz ismin, Christopher Reeve ve Marlon Brando’nun yanısıra Gene Hackman’ı da barındıran, çoktan ‘tür’ klasikleri arasına girmiş bir film.

Superman Fragmanı

Superman Resmi Fragmanı

32. Batman: The Movie (1966)

Batman The Movie Dc Comics

Gotham şehrinin dört suçlusu Penguen, Joker, Riddler ve Kedikadın iş birliği yaparlar. Penguen’e ait olan denizaltıda toplanan bu suçluların hedefi tüm dünyayı ele geçirmektir. Kendilerinde bulunan De-Hydrator adlı alet canlıların vücudundaki nemi kurutan ölümcül bir silahtır. Bu durum karşısında Batman ve Robin harekete geçer.

Batman: The Movie Fragmanı

Batman: The Movie Resmi Fragmanı

33. Stamp Day for Superman (1954)

Stamp Day for Superman dc comics marveldctr
Stamp Day for Superman Dc Comics

Superman için Damga Günü, George Reeves’in Süpermen ve Noel Neill’i Lois Lane olarak oynadığı 1954 siyah-beyaz kısa film. ABD Tasarruf Bonolarının çocuklara tanıtımı için Amerika Birleşik Devletleri Hazine Bakanlığı için Superman Inc. tarafından üretilmiştir. Hiçbir zaman salonlarda gösterilmemiş, okullara dağıtılmıştır. 18 dakikalık kısa bir filmdir. Film youtube da yayınlanmıştır. Aşağıdaki videodan tamamını izleyebilirsiniz.

Stamp Day for Superman Filmi İzle

Stamp Day for Superman Filmi Full İzle

34. Superman and the Mole Men (1951)

Superman and the Mole Men Dc Comics

Superman and the Mole Men filminde bir düşman bulmayı umuyorsanız yanılıyorsunuz. Çünkü bu filmde diğer filmlerin aksine bir düşman bulamazsınız. Bu filmde aksiyon da yok. Evet yanlış duymadınız, aksiyonsuz bir film. Bu filmde karanlık bir tema hâkim. Film yer altında yaşayan bir ırkın, bunlara köstebek adamlar deniyor, Silsby kasabasındaki petrol kuyuları sayesinde yeryüzünde yaşam olduğunu fark etmesiyle başlar. Bu yer altında yaşayan köstebek adamlar keşif için yeryüzüne çıkar. Tabi ki bu petrol kuyularının haberini yapmak için Lois Lane ve Clark Kent de o bölgede yer alır. Köstebek adamların en belirgin özelliği ise uzun kel kafalı, kısacık boylu ve kürklü olmalarıdır. Bu sayede insanlar tarafından kısa sürede fark edilirler ve macera başlar.

Superman and the Mole Men Fragmanı

Superman and the Mole Men Resmi Fragmanı

Evet arkadaşlar. Listemizin sonuna geldik. Umarım sizler için zevkli bir yazı olmuştur. Sizler de en çok beğendiğiniz Dc filmlerinin isimlerini yorum olarak bizlerle paylaşabilirsiniz. Bu sayede bizler de bu eşsiz 34 filmden gözümüzden kaçan yerleri görebiliriz. Bu arada listenin önceki filmlerine de göz atmayı unutmayın…

Bütün DC Filmleri Kronolojik Olarak Sıralanmış Halde Liste 1

Bütün DC Filmleri Kronolojik Olarak Sıralanmış Halde Liste 2

Bütün DC Filmleri İzleme Sırası Liste 3

Leave A Reply

Your email address will not be published.