Black Widow Kimdir?

0 138

The Avengers ekibinin en önemli parçalarından birisi olan Black Widow, ilk olarak 1964 tarihinde Iron Man ‘in bir çizgi romanında Rus bir casus olarak ortaya çıkmıştır. Aradan geçen zamanda yayınlanan birkaç yazının sonrasında yanında Hawkeye diye bir adam ile birlikte çıkagelir. Hawkeye ‘ı onunla çalışmaya ikna etmek için kiralamıştır. Bu iki karakterin sevildiğini fark eden çizerler Black Widow ‘un kaynaklarını daha çok arttırmak için Rus devletlerini kullanır. Bu desteklemenin ardından Black Widow yüksek teknolojili silahlar içeren kostümle tekrar ortaya çıkar.

Black Widow bir süre sonra Amerika ‘ya iltica ettirilir. Başlarda Amerika düşmanı olmasına rağmen daha sonrasında Yenilmezler ekibinin en has üyesi olmuştur. Black Widow 1970 li yıllarda güncellenir ve kendine ait serisini ortaya çıkarır.

black widows karakteri hakkinda detayli aciklama marveldctr

Kızıl saçlı rus casusu olarak bildiğimiz kahramanımızın asıl ismi Natasha ‘dır. Soyadına istinaden Rus Çarlık ‘ı ile akrabalığı bulunduğu yapılan teoriler arasındadır. Hikâyesine göre 2. Dünya savaşından öncesinde bıraktığı hiçbir iz bulunmamaktadır. Natasha daha çocuk olduğu yıllarda annesini ve babasını bir saldırı sonucunda kaybetmiştir. Ivan bu küçük kızı kurtarır ve daha sonrasın da Ivan şoförü olarak karşısına çıkar. Fazlasıyla dikkat çeken kahramanımız Sovyet İstihbaratı tarafından eğitilmeye başlar. İyi bir casus ve iyi bir avcı olarak nitelendirilen kahramanımız Amerika ‘ya gittikten sonra yıkanan beyni yavaş yavaş düşünmeye başlar ve artık Rus hükümetinin dışında hareket etmeye başlar.

Leave A Reply

Your email address will not be published.