Berat Albayrak Instagram Üzerinden İstifa Etti

0 80

Türkiye Cumhuriyeti Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak Instagram üzerinden yaptığı bir gönderde istifa metnini paylaştı. Yapılan bu gönderinin gerçek olup olmadığı soruluyor. Acaba Berat Albayrak’ın resmi Instagram hesabı hacklendi mi?

Bu akşam saat 19:00 sularından Instagram üzerinden Berat Albayrak resmi hesabından bir gönderi paylaşıldı. Paylaşılan gönderiye göre Berat Albayrak Instagram hesabı üzerinden istifa ettiğini bildiriyordu. Henüz resmi bir açıklama gelmedi.

berat albayrak istifa mi etti marveldctr

Türkiye Cumhuriyeti Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından resmi bir açıklama yapılmadı. Alınan son haberlere göre Berat Albayrak sağlık sorunları nedeniyle istifa etti.

Berat Albayrak’ın Resmi Instagram Hesabından Paylaştığı Gönderi

Berat Albayrak Resmi İnstagram Hesabından Paylaştığı İstifa

Berat Albayrak resmi Instagram hesabından yazdığı gönderide şu cümlelere yer verdi:

Kamuoyunun dikkatine

Yaklaşık beş yıldır sürdürdüğüm bakanlık görevime sağlık sorunlarım nedeniyle artık devam edememe kararı aldım. Bundan sonraki süreçte artık zamanımı uzun yıllardır zorunluluktan ötürü ihmal ettiğim ve bana desteğini hiçbir zaman esirgemeyen annem, babam, eşim ve çocuklarıma ayıracağım.

Çok büyük hedeflerle çıktığımız bu yolculukta gerçekleşecek olan bayrak değişimiyle yeni gelen arkadaşlarımız Cumhurbaşkanımızın liderliğinde Büyük ve Güçlü Türkiye hedefine her zamankinden daha kararlı ve emin adımlarla devam edeceklerdir.

Enerji’de olduğu gibi Ekonomi’de de ektiğimiz tohumlar çokta uzak olmayan bir gelecekte koca koca çınarlara dönüşecek ve ülkemizi tam bağımsızlık hedefine ulaştırdığına şahit olacağız inşaallah. Bundan en ufak bir şüphem yoktur.

Bu 5 yıllık süre zarfında benimle bu zor ama kutsal yükü yüklenen tüm yakın mesai arkadaşalarıma teşekkür ediyorum. Çokça hakkım geçmiştir haklarını helal etsinler. At izinin iti izine karıştığı, Hak ve batılı ayırt etmenin zorlaştığı böyle çetin bir zamanda bizlerin samimiyetine inanarak dua eden her bir vatandaşımızdan Rabbim razı olsun.

Türkiye tarihindeki belkide en kritik dönemlerden sayılacak olan bu 5 yıllık süre zarfında ülkeme ve ümmete hizmet etmeyi bana nasip eden Rabbime sonsuz hamdolsun.

Gaybı, kalpleri ve hakiki niyetleri bilen mutlak güç sahibi Cenab-ı Allah bizleri Sırat-i Müstakim’den ayırmasın.

Sonumuzu hayreylesin…

Yaptığı bu açıklamanın ardından resmi Twitter hesabının da kapalı olduğu öğrenildi.

Sosyal Medyadan Berat Albayrak’a Destek Mesajları Yağdı

Sosyal medyada Berat Albayrak istifası geniş yankı uyandırdı. Berat Albayrak’a destek mesajları paylaşıldı. İşte o gönderilerden bazıları:

berat albayrak istifa etti dr mehmet mus
berat albayrak istifa doc dr e sare aydin marveldctr
berat albayrak istifa ibrahim aydemir marveldctr

AK Parti Grup Başkanvekili Mehmet Muş Berat Albayrak’ın Görevine Devam Etmesini İstedi

Sosyal medya Berat Albayrak istifası üzerine çalkalanırken AK Parti Grup Başkanvekili Mehmet Muş resmi twitter hesabından bir paylaşımda bulundu.

Berat Albayrak Sosyal Medya Gündemine Oturdu

Berat Albayrak’ın Instagram üzerinden yaptığı istifa açıklaması üzerine sosyal medyada birçok mesaj atıldı. Twitter Türkiye gündemine dakikalar içerisinde oturdu. Bu haber üzerine dolar kuru ve Türk Lirası üzerine etkisi üzerinde bir belirsizlik var. Pazartesi günü bu haberin Türk ekonomisine ne şekilde etki edeceğini göreceğiz. Türkiye Cumhuriyeti Cumhurbaşkanı Recep Tayip Erdoğan’ın ise ne açıklama yapacağı hala merak konusu. Acaba Erdoğan istifayı kabul edecek mi? Yeni Maliye Bakanı acaba kim olacak?

Berat Albayrak İstifasına Doların İlk Tepkisi Ne Oldu?

Pazar günü saat 17:00 civarında sosyal medya üzerinden istifasını açıklayan Berat Albayrak haberi üzerine dolar/tl haftaya ciddi zararla başladı. Dolar/Tl sabah 10:00 da borsanın açılması ile beraber ciddi satışlar başladı. Bir anda dolar yüzde 3 değer kaybederek 8.20 lere kadar indi. Şu anda 8.23 den işlem görüyor.

Gözler Recep Tayyip Erdoğan’a çevrildi. İstifayı onaylayıp onaylamayacağı merak konusu. Bu habere göre doların şekillenmesi bekleniyor.

Leave A Reply

Your email address will not be published.