Aquaman Filmi Detaylı İnceleme

0 119

Dc Comics’in yaptığı en iyi filmlerden biri olan Aquaman filmini bu yazımızda inceleyeceğiz. Bu yazımızda Aquaman filmi konusu hakkında bilgiler verirken siz değerli okuyucularımızı da gözeteceğiz ve spoiler vermemeye çalışacağız. Aquaman konusu, Aquaman oyuncu kadrosu ve Aquaman fragmanı nedir?

Aquaman filmi 28 Aralık 2018 de vizyona girdi. Dc Comics tarafından yapıldı. Filmin yönetmenliğini James Wan yapmaktadır. Oyuncuları arasında Jason Momoa, Amber Heard, Willem Dafoe bulunmaktadır. Filmi kategori bakımından aksiyon ve fantastik kategorilerinde yer almaktadır. Özellikle fantastik film severler için oldukça heyecanlı ve aksiyon dolu eğlenceli bir film olmuştur. Aquaman filmi 143 dakika uzunluğundadır.

aquaman filmi oyuncu kadrosu marveldctr

Aquaman Filmi Konusu

Arthur Curry okyanuslar altında inşa edilen Atlantis Krallığı tahtının varisidir. Lakin bundan henüz haberi yoktur. Birgün Arthur Curry bunu keşfeder ancak Arthur Curry’nin sinsi yarı-kardeşi Orm’un da bu tahtta gözü vardır. Arthur Curry aynı zamanda Aquaman ismiyle ünlenir. Aquaman kendisine miras kalan bu tahta sahip çıkmalıdır. Yoksa kendisi ve sevdiklerini büyük bir tehlike beklemektedir. Arthur Cury bu taht kavgası sırasında hem kendisi ile yüzleşir hem de bir kral olmaya layık olup olmadığı konusunda ikileme düşer.

Aquaman Filmi Oyuncu Kadrosu

Aquaman filmi yönetmeni James Wan’dır. Filmin senaryosunu David Leslie Johnson-McGoldrick yazmıştır. Filmin oyuncu kadrosu da oldukça geniştir. Aquaman filminin başrol oyuncusu  Jason Momoa olmuştur. Ona Willem Dafoe da Atlantis tahtının danışmanı Nuidis Vulko rolünde eşlik etmektedir. Filmde Willem Dafoe’un hem genç hem de yaşlandırılmış hali yer almaktadır. Bu yaşlandırma efekti de gayet yerinde olmuştur.

Aquaman’ın annesi rolünde karşımıza Nicole Kidman çıkmaktadır.  Ed Warren’ı Patrick Wilson’ın da rol aldığı filmde Patrick, Aquaman’in hırslı üvey kardeşi ve Atlantis’in kralı Orm rolünde karşımıza çıkmaktadır. Atlantisli kabile Xebel’in lideri Nereus rolünde Dolph Lundgren görmekteyiz. Onun kızı prenses Mera rolünde ise  Amber Heard yer almaktadır.

Aquaman Filmi Fragmanı

Aquaman Türkçe altyazılı En Yeni Fragmanı

Aquaman Filmi İncelemesi

Aqumana filmi hakkında çok fazla incelemesi videosu çekildi. Filmin incelemelerinde genelde spoiler dediğimiz filmden kesitler yer almakta. Bu da okuyucuların hevesini kaçırmakta ve merak ettiği kısımların zevkini kaçırmakta. Bu yüzden sizlere içinde spoiler olmayan bir incelemesi videosu paylaşmak istiyorum. Bu video sayesinde film hakkında hem bilgi edinebilir hem de filmi izlemiş gibi olmazsınız. Aquaman film incelemesi sizlerle…

https://youtu.be/jhGe-8Jf7DQ

Aquaman filminin o aksiyon dolu 143 dakikalık eğlenceli bölümleriyle sizleri baş başa bırakmak istiyorum. Umarım filmi beğenirsiniz.

Leave A Reply

Your email address will not be published.